JULİET İNAN

SOAR (Society for Orphaned Armenian Relief) New Jersey şubesi, Lübnan’daki Kuş Yuvası (Trchnots Pouyn) Ermeni Yetimhanesi yararına bir internet etkinliği düzenliyor. Etkinliğe dünyanın her yerinden katılmak mümkün.

Koronavirüs'ün etkilediği bölgelerden New York ve New Jersey'de de endişe hakim. İlk günlerde Türk ve Ermeniler'de görülen "Bize bir şey olmaz" havası çabuk sona erdi. New York'ta hastane kapasiteleri aşıldı. Juliet İnan'ın ABD'nin Doğu Yakası'ndan izlenimleri.

Asya Darbinyan, New Jersey’de bulunan Stockton Üniversitesi'nde, Holokost ve Soykırım Çalışmaları Doktora Sonrası Araştırmacısı. Kısa bir süre önce, Strassler Holokost Merkezi ve Clark Üniversitesi Soykırım Araştırmaları Merkezi'nde, tezini vererek doktorasını aldı ve Ermenistan'dan, Ermeni Soykırımı çalışmalarında doktorasını alan ilk kadın tarihçi olma unvanını kazandı. Asya Darbinyan ile çalışmasını konuştuk.

Büyükannesi İstanbullu olan, kendisini “çeyrek Türk” olarak gören Candy Gould insanlara giyim açısından kendilerine uygun renkleri ve tonları tavsiye ediyor, bir anlamda herkesin renk analizini yapıyor. Juliet İnan Gould ile bu ilginç sektörün inceliklerini konuştu.

Henüz vizyona girmeden büyük yankı uyandıran ‘The Promise’, kısa süre önce ABD’de ve bazı Avrupa ülkelerinde vizyona girdi. Bir aşk üçgeni etrafında 1915’teki Ermeni Soykırımı’nı konu edinen filmi, ABD’de yaşayan Juliet İnan Agos için izledi.