TUZLA ÇOCUK KAMPI

TOPLUM Kamp Armen direnmeye devam ediyor

Kamp Armen Dayanışması, 6 Mayıs’ta iş makinelerinin girdiği Kamp Armen’de nöbete devam ediyor. Direnişin 60. gününe denk geçtiğimzi Cumartesi, kamp yine ziyaretçilere ev sahipliği yaptı. Kamp Armen Dayanışması aktivistleri Agos'a konuştu.
TOPLUM Kamp Armen’de belirsizlik sürüyor

Kamp Armen’in iadesi konusunda bu hafta da somut bir gelişme olmadı. HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan ile görüşen Başbakan Davutoğlu, bu yönde gerekli talimatları verdiğini ve takipçisi olacağını belirterek, verdiği talimatı tazeleyeceğini söyledi. Mülkün sahibi Fatih Ulusoy’un geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamalar ise tartışma yarattı.
TOPLUM İHD'den AP'ye Kamp Armen için mektup

İHD İstanbul Şubesi Irkçılık ve Ayrımcılığa Karşı Komisyonu üyeleri, Kamp Armen'in iade sürecinin sürümcemede kalması nedeniyle Avrupa Konseyi (AK) ve Avrupa Parlamentosu'na (AP) mektup gönderdi.
TOPLUM Kamp Armen'in iadesi askıya mı alındı?

Kamp Armen’in Gedikpaşa Ermeni Protestan Vakfı’na bağışlayacağını açıklayan arazinin şimdiki sahibi Fatih Ulusoy, Vatan gazetesine açıklamalarda bulundu. Ulusoy, bağışlama açıklamasını yapmasının üzerinden bir aydan uzun süre geçmesine rağmen henüz herhangi bir gelişme olmamasını vakıfla yaşanan anlaşmazlıklara bağladı.
TOPLUM Kamp Armen bu hafta da iade edilmedi

6 Mayıs’ta Tuzla’daki Kamp Armen’e dozerlerin girmesiyle başlayan direnişte 52 gün geride kaldı ancak verilen sözlere rağmen kampın tapusu hâlâ Ermeni toplumuna iade edilmiş değil.