BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ

GÜNCEL Sherene Seikaly ‘Bir Paradigma olarak Filistin’i anlattı

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenlerinin düzenlediği ‘Hrant Dink Anısına İnsan Hakları ve İfade Özgürlüğü Konferansı’nın bu yılki başlığı ‘Bir Paradigma olarak Filistin’di. Santa Barbara Tarih bölümünde öğretim üyesi Doçent Sherene Seikaly konferans sonrası Agos'un sorularını yanıtladı.
GENEL Boğaziçi Üniversitesi’nde tiyatro günleri

Kültürel Çoğulcu Tiyatro Günleri bu yıl 19-20 Mayıs’ta düzenlenecek. İki güne yayılacak olan etkinlikler kapsamında, Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te iki seminer ve bir tiyatro gösterimi olacak.
GÜNCEL Akademisyenlerden Boğaziçili öğrencilerin gözaltına alınmasını kınayan mektup

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin gözaltına alınmasına karşı aralarında Judith Butler, Nancy Fraser gibi isimlerin de yer aldığı 199 akademisyenin başlattığı imza kampanyası büyüyor. Aralarında Nobel ve Pulitzer ödüllü isimlerin de bulunduğu 1257 uluslararası akademisyen öğrencilerin gözaltına alınmasına tepki gösterdi, öğrencilerin yanında olma sözü verdi.
GÜNCEL Boğaziçi ve Medeniyet Üniversitesi çalışanlarına operasyon

Boğaziçi Üniversitesi ile İstanbul Medeniyet Üniversitesi çalışanlarına yönelik FETÖ operasyonu düzenlendi. Boğaziçi Üniversitesi'nden biri profesör sekiz kişi, Medeniyet Üniversitesi'nde 19 tıp fakültesi profesörü olmak üzere 64 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Doç. Dr. Koray Çalışkan da gözaltında.
GÜNCEL Tutuklanan akademisyenler için Boğaziçi hocalarından eylem

Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeleri meslektaşları Esra Mungan, Kıvanç Ersoy ve Muzaffer Kaya’nın tutuklanmasını protesto etmek için eylem yaptı. Yaptıkları açıklamada, meslektaşlarının ifade özgürlüğü hakkını kullandığını ve serbest bırakılmaları gerektiğini ifade ettiler.