TUZLA KAMPI

TOPLUM Agos manşet: Bu ayıba son verin, kampı iade edin

Vakıflar Genel Müdürlüğü Azınlık Vakıfları Temsilcisi Toros Alcan, Düşünce Platformu üyesi Harut Özer, HDP Milletvekili Adayı Garo Paylan ve İstanbul Milletvekili Erol Kaya Kamp Armen'deki yıkım hakkında Agos'a konuştu.
TOPLUM Kamp Armen'de yıkım durdu

Kamp Armen olarak bilinen Tuzla Çocuk Kampı'nda sabah saatlerinde başlayan yıkım, yıkımı durdurmaya gidenler sayesinde şimdilik durduruldu. Bekleyiş devam ediyor.
TOPLUM Kamp Armen'i yıktılar

Kamp Armen olarak bilinen Tuzla Çocuk Kampı'nın bir kısmı, yıkılmaması için düzenlenen kampanyalara rağmen bu sabah saatlerinde araziye giren iş makinalarıyla yıkıldı.
OKULLAR #KampArmenYıkılmasın

Gedikpaşa Ermeni Protestan Kilisesi ve gönüllü avukatlar kampın iadesi veya zararın tazmin edilmesi için hukuki mücadele başlatıyor. Satışın iptali kararının düzeltilmesi ve Mayıs sonu için öngörülen yıkımın engellenmesi için bir kez daha mahkemeye başvurulacak.
KÜLTÜR SANAT Tuzla Kampı !f’te

Sergei Parajanov’un, Sayat Nova’nın şiirlerinden esinlenerek çektiği ‘Narın Rengi’ ve Tuzla Kampı’nın hikayesini anlatan Arthur Sukiasyan’ın ‘Bizim Atlantis’imiz’ adlı belgeseli !f İstanbul kapsamında gösterilecek.