SURP PIRGİÇ ERMENİ HASTANESİ VAKFI

TOPLUM ZİBEÇ yönetiminden toplu istifa

ZİBEÇ’e yaklaşık 10 yıldır hizmet veren ve sekiz yıldır Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Dikran Dülgeryan, 18 Kasım Cuma günü Facebook’tan yaptığı açıklamayla görevinden istifa ettiğini açıkladı. Şirinoğlu, Dülgeryan’ın istifasıyla sonuçlanan sürece ilişkin konuştu.
TOPLUM En büyük mülk iadesi sözde mi kalıyor?

Surp Pırgiç Hastanesi'ne 2014'te iade edilen arsanın iadesi için idari mahkemeye açtığı davayı kaybeden Belediye, kararın temyizi için Danıştay’a başvurdu. Danıştay 10. Daire ise hiçbir davada görülmemiş bir hızla başvuruyu karara bağladı ve Belediye tarafından kamulaştırılan arazinin Vakfa iade edilemeyeceğini gerekçe göstererek, yerel mahkemenin kararını bozdu.
TOPLUM Büyük Oruç için diyetisyenler ne diyor?

Paskalya’ya hazırlık dönemi olarak bilinen, yedi haftalık ‘Büyük Oruç’ dönemi yarılandı. Yeteri kadar protein alınması için neler yenmesi gerektiğini, Surp Pırgiç Hastanesi diyetisyenlerinden Yelda Özel Dağcı’ya sorduk.
Yaşlanan Türkiye, Alzheimer gerçeğini görmüyor

Sosyolog Hakan Atay’ın ‘Eyvah! Annem Alzheimer’ isimli kitabı elimize ulaştığında, hastalıkla ilgili deneyimlerin ilk ağızdan aktarılması, dünya gündeminde sıkça yer bulan bu yüzyılın sorununa bir kez daha eğilmemize yol açtı… Konuyu bir hasta yakını ve bir uzman gözüyle ele aldık.