HEDEF GÖSTERME

GÜNCEL Afrika Gazetesi'ne yönelik saldırı protesto edildi

Afrin harekatıyla ilgili attığı eleştirel manşet yüzünden Cumhurbaşkanı tarafından hedef gösterilen ve ardından saldırıya uğrayan Kuzey Kıbrıs’taki ‘Afrika’ Gazetesi için dün akşam gazete binası önünde dayanışma eylemi vardı.
BASIN “Bir gece ansızın gelebiliriz” tehdidine beraat

Agos gazetesi siyah çelenk davasında, Milliyetçi Türkiye Partisi İstanbul İl Başkanı Bilal Gökçeyurt ile Turan Ocakları Genel Başkanı Ercan Urçar hakkında beraat kararı verildi. Agos gazetesi avukatı Hakan Bakırcıoğlu karara itiraz etti.
GÜNCEL Bu iftiranın sonuçları çok acı olabilir

Akşam gazetesinin, Ekümenik Patrikhane’nin 15 Temmuz darbe girişiminin arkasında olduğunu iddia eden ve hedef gösteren habere Patrikhane'den cevap geldi. Agos'a yapılan yazılı açıklamada "Akşam Gazetesi sorumlularının, Patrik Hazretleri’ne karşı kamuoyunda kin ve nefret doğurma amacı ile yayımlanan bu asılsız haberin çok acı sonuçlar doğurabileceğini bilmesi gerekirdi" dendi.
GÜNCEL Agos’a siyah çelenk davası başladı

Agos Gazetesi’nin önüne 24 Nisan 2015’te sabah saatlerinde siyah çelenk bırakan iki grup hakkında Agos gazetesinin şikayeti üzerine açılan dava başladı. Gazeteyi tehdit ettikleri gerekçesiyle haklarında dava açılan sanıklar hâkim karşısına çıktı.
İNSAN HAKLARI Onur Yürüyüşü'ne karşı nefret kampanyası

'Müslüman Anadolu Gençliği' isimli örgüt, Haziran’ın son haftası kutlanacak olan Onur Haftası için sosyal medyada bir linç ve nefret kampanyası başlattı. Facebook yönetimi açıkça saldırıya davet eden sayfayı ‘standartlarını ihlal etmediğini’ belirtti.
GÜNCEL Adıgüzel durulmuyor: Şimdi de nefret 'tweet'i

Geçtiğimiz sene Kars’ta piyanist Tigran Hamasyan’ın konseri sonrası ırkçı açıklamalarda bulunan ve hakkında açılan davada hapis cezası kararı çıkan Ülkü Ocakları Kars İl Başkanı Tolga Adıgüzel’in sosyal medyaya Ermenilere yönelik nefret söylemine devam ettiği ortaya çıktı.
AZINLIKLAR 'Ermeni avı'na çağıran Kars Ülkü Ocakları Başkanı'na hapis cezası

Kars, Ani’de geçtiğimzi yıl konser veren piyanist Tigran Hamasyan’la ilgili ırkçı açıklamalar yapan Ülkü Ocakları Kars İl Başkanı Tolga Adıgüzel hakkında, milletvekili Garo Paylan’ın açtığı dava sonuçlandı. Adıgüzel 7 ay 15 gün hapis cezası ve 11 bin 240 TL para cezasına çarptırıldı. Hüküm ertelendi.
GÜNCEL İHD'den Meclis Başkanı'na: Suça ortak olmaktasınız

İHD İstanbul Şubesi, 2 Mayıs'ta Garo Paylan ve diğer HDP'li milletvekillerine yönelik şiddet olaylarıyla ilgili TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a bir mektup gönderdi. Ankara'ya postalanan mektupta, ‘ırkçı hedef gösterme olayını kınamayarak suça ortak olmaktasınız" deniyor.