ABDULLAH GÜL

GÜNCEL Gül, Dışişleri, Genelkurmay ve Erdoğan'a rağmen Yerevan'a gitti

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 12 yıl başdanışmanlığını yapan Ahmet Sever’in yazdığı “Abdullah Gül ile 12 yıl” isimli ses getiren kitapta Sever, Gül’ün 2008’de Yerevan’a giderek gerçekleştirdiği ‘futbol diplomasisi’nin Dışişleri Bakanlığı ve Erdoğan tarafından nasıl karşılandığını da anlatıyor.
GÜNCEL Nefret suçları yasası şık bir vitrin süsü

Onay için Köşk’te bekleyen Nefret Suçu düzenlemesi iki çok önemli eksikliğe sahip. Öncelikle, ‘cinsiyet kimliği’, ‘cinsel yönelim, ‘etnik köken’, ‘yaş’, ‘meslek’, ‘sağlık durumu’, ‘sosyal statü’ , ‘medeni hal’ gibi ifadeler yasada yer almıyor. Ayrıca madde metni, nefret suçu olarak değerlendirilebilecek eylemleri çok sınırlı bir alana hapsediyor. Yasa bu haliyle ancak göstermelik bir işleve sahip olacak.
GÜNCEL Cumhurbaşkanı Gül: Bu devlet böyle gidemez

CHP’li bilişim uzmanı Milletvekili Erdal Aksünger, Çankaya Köşkü’nde Cumhurbaşkanı Gül’e yasadışı dinlemelerle ilgili teknik bilgiler verdi. Pek çok konuda ‘Bu nasıl olabilir?’ tepkisi veren Gül, devreye gireceğini ima etti
GÜNCEL Fransa Ermenilerinin gözüyle Hollande’ın ziyareti

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'ın Türkiye ziyareti Fransa Ermeni Diasporası'nda nasıl karşılık buldu? Üç önemli isme, seçim döneminde Hollande'la birlikte çalışmış ve daha sonra ufak fikir ayrılıkları yaşamış olan Murad Papazian, Ermenistan Ticaret ve Sanayi Odası Fransa Temsilcisi ve aynı zamanda Hollande'ın Türkiye kafilesinde olan Vartan Kaprielian ve Nor Haratch Gazetesi Editörü Jirayr Tcholakian'a sorduk.
GÜNCEL Gül: Müzakere sürecimizde blokajlar var

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, resmi ziyaret kapsamında bulunduğu İtalya’da, mevkidaşı Giorgio Napolitano ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı Quirinale’de gerçekleştirilen baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Gül, “Müzakere sürecimizde çeşitli blokajlar vardır. Bunlar aslında siyasi müzakerenin teknik vasfına da aykırıdır” dedi.