Darp edilen Pastör suç duyurusunda bulundu

Bahçelievler'deki Presbiteryen Lütuf Kilisesi din görevlisi (pastör) Semir Serkek (58), kimliği belirsiz 4 kişi tarafından sözlü ve fiziki saldırıya uğradığını söyleyerek şikayetçi oldu.

Olay, Bahçelievler Presbiteryen Lütuf Kilisesi'nde dün akşam meydana geldi. Kilisede 11 yıldır din görevlisi (pastör) olarak görev yapan Semir Serkek'in belirttiği üzere, paskalya hazırlıkları sonrası kiliseden çıkmak üzereyken kapı zili çaldı. Kapıyı açtığında karşısında 4 kişiyi gördüğünü söyleyen Semir Serkek başına gelenleri şöyle anlattı:

'Buyurun ne istiyorsunuz' diye sordum. İçeri girmek istediklerini söylediler. Ben de 'şu an müsait değilim, yarın gelirsiniz' dedim. İçlerinde biri 'Burası neresi' diye sordu. Ben de 'kapıya bakar mısın' dedim. Kapıya bakınca alaylı bir dille kilise olduğunu söyleyip, gülüştüler. İçeri girmek için ısrar ettiler.'

Serkek, yaşanan tartışmanın ardından gençlerden birinin, ''Bana bak ulan. Kelime-i şehadet getirdin getirdin, eğer sen getirmezsen' diyerek ayağıyla göğsüme büyük bir darbe indirdi. Göğsüme vurur vurmaz tutundum. Yere yığılmadım. Sonra gülüşerek Kelime-i şehadet getirerek kaçtılar. Arkalarından baktım. Sonra polise haber verdim' dedi.

Yaşadığı olayların kendisini korkuttuğunu belirten Serkek, 'Birileri bizi ucube göstererek hedef haline getiriyor. Biz sadece ibadetimizi yapıyoruz.  Güvenli bir şekilde inancımızı yaşayıp, bilinir hale koymak istiyoruz' diye konuştu.

Yaşadığı olayın ardından Bahçelievler Polis Merkezi'ne giderek şikayetçi olan Semir Serkek, ayrıca darp raporu almak için Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kotrolünden geçirildi.

Kamerada iki kişinin yüzü gözüküyor

Dün gece yaşanılan gelişmenin ardındanProtestan Kiliseler Birliği Genel Sekreteri Umut Şahin twitter hesabından yaşananlar hakkında şu yorumları yapmıştı.

Dün gece Kelime-i Şahadet getiren 4 genç Bahçelievler Kilisesi önderini Müslümanlığa davet etmiş. Aksi taktirde 'gebereceğini' söyleyip darp etmişler. Ardından da kaçmışlar. Yaşlı bir adama el kaldıran, bayramımızı zehir etmek isteyen bu düşünceyi kınıyorum. Şükürler olsun, Kilise önderinin acısı olmakla birlikte sağlığı yerinde. Biraz acı var, göğsüne tekme vurmuşlar. 2 kişinin yüzü gözüküyormuş, kamerada yakalarlar herhalde.

(Kaynak: CNN Türk)