Sibil Moskova'da Armenia Music Awards törenine katıldı

7 Nisan 2012 Cumartesi günü, Moskova ‘‘Rossia’’ Konser Salonunda 7. Armenia Music Awards – 2012 ödül töreni gerçekleştirildi. Törende bir de şarkı seslendiren Sibil Pektorosoğlu: 'Ermeniler dünyanın dört köşesine dağılmış olsalar da bana göre en önemli olan kalplerin birlikteliği ve sevgidir. Size sonsuz sevgi ve dileklerimi sunuyorum' diyerek seyircileri selamladı.

Alen Delon, İrına Alegrova, Mihail Galusty, Andre, Haygo, Ara Mardirosyan, Eva Rivas, İnga ve Anuş Arşagyanlar, Arman Hovhannisyan, Sibil Pektorosoğlu (İstanbul), Sona Şahgeldyan, Kabo, Şantel, Heaven, Dorians ‘‘ARMENIA Music Awards – 2012’’ konukları arasında yer aldılar.

Ödül töreni Ermenistan devlet televizyonu ‘H1’ tarafından naklen yayınlandı. Törenin hemen başlangıcında kısa süreli bir kalp rahatsızlığı geçiren ALen Delon ise izleyicilerin endişeli dakikalar yaşamasına neden oldu.

Sibil Pektorosoğlu sevilen şarkısı ‘Namag’ı yorumladı. Daha sonra Gürcü olan Rus büyük sanatçı Zurab Tsadkelava’dan ödülünü aldı. Sibil ‘‘Ermeniler dünyanın dört köşesinde dağılmaktalar, ama önemli olan kalplerin yakınlığı’’ diye vurgu yaptı.

Armenia Music Awards her yıl düzenlenen etkinlik ‘‘Armenia Production’’ tarafından organize edilmekte.

Etkinliğe Ermenistan, Rusya ve bir dizi diğer ülkenin kültür, sanat ve şov dünyası temsilcileri de katıldılar. Ermenistan, Rusya, ABD, Avrupa ve diğer ülkelerin kültür yaşamına katkılarından ötürü sanatçılara, müzisyenlere, medya temsilcilerine onur heykelcikleri sunuldu.