PFDK'ya sevkedilen kulüpler belli oldu

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF), Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevkettiği 16 kulüp belli oldu. Sevkedilen kulüpler arasında Galatasaray'ın da olduğuna dikkat çekilirken, 16 kulübün de Süper Lig ekibi olduğu belirtildi.

Aralarında Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor ve Galatasaray'ın da yeraldığı 16 kulüp PFDK’ya sevk edildi. 16 kulübün de Süper Lig ekibi olduğu belirtildi. Bu kulüplerin arasında Galatasaray'ın da olması 'Galatasaray niye sevkedildi?' sorusuna yol açtı.

Disiplin Kurulu'na sevkedilen listede şu takımlar bulunuyor; Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor, Sivassspor, Manisaspor, Ankaragücü, Gençlerbirliği, Eskişehirspor, Bucaspor, İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Bursaspor, Kayserispor, Karabükspor, Konyaspor ve Kasımpaşa.

TFF'nin PFDK'ya sevkettiği kulüpler arasında Galatasaray'ın da olduğu belirtilirken, sarı-kırmızılı kulübün müşteki olarak dahil olduğu belirtiliyor. Galatasaray'a geçen sezonki Trabzonspor maçı için teşvik teklif edildiğinden bahsediliyor.

Bir başka bilgi ise Bank Asya Ligi'nden hiç bir takımın olmaması ve Gaziantepspor ile Orduspor dışında tüm Süper Lig takımlarının PFDK'ya sevkedildiği.

GALATASARAY NİYE SEVK EDİLDİ?

Etik Kurulu raporu sonrası 15 kulübün PFDK'ya sevkedilmesi ve bunların arasında Galatasaray'ın da olması 'Galatasaray niye sevkedildi?' sorusuna yol açtı.

Gelişmeyi duyuran NTV Spor Haber Müdürü Haluk Yürekli 'Galatasaray'ın sevk nedeni tam olarak bilinmiyor. Ancak aldığımız duyumlar soruşturmada adı geçen 22 maçtaki tüm takımların PFDK'ya sevkinden dolayı Galatasaray'ın da sevk edildiği yönünde. Bu sevkle, 2006'daki Denizlispor-Fenerbahçe maçıyla ilgili teşvik iddialarının ilgisi yok' dedi.

Kategoriler

Toplum Spor Güncel Gündem