Havak Salonu'nda ‘Sanat ve Ayrımcılık’ konuşulacak

Dil, Diyalog, Demokrasi Laboratuarı (Asulis) Perşembe günü Hrant Dink Vakfı, Havak Salonu’nda ‘Sanat ve Ayrımcılık’ konulu bir söyleşi düzenliyor.

Hrant Dink Vakfı’nın 2009 yılından beri devam eden Medyada Nefret Söyleminin İzlenmesi Projesi kapsamında hayata geçirilen ve kavramsal tartışmalar, eğitim, medya,hukuk ve siyaset alanlarında çalışmalarına devam eden Asulis, bu Perşembe Havak Salonu’nda sanat ve ayrımcılık konulu bir söyleşi düzenliyor. 

Eleştirmen Evrim Altuğ’un moderatörlüğünü yapacağı söyleşide, ayrımcılıkla mücadeleyi sanatına konu edinmiş Ebru Nihan Celkan ve Ahmet Sami Özbudak kendi yaklaşımlarını aktaracaklar. Melek Özman ise her yıl en cinsiyetçi sinema filmlerini eleştirmek için verilen ‘Altın Bamya’ ödüllerinin öyküsünü paylaşacak.

Söyleşide “Sanatçının ve sanat ürünlerinin her zaman ayrımcılık karşıtı bir yaklaşıma sahip olması gerekliliği var mıdır? Bu türden bir eleştirel yaklaşım sanatta ifade özgürlüğünü nasıl etkiler? Sınırları nedir?” soruları da tartışmaya açılacak.  

‘Sanat ve Ayrımcılık’ söyleşisi 26 Mayıs Perşembe günü, saat 18.30’da Hrant Dink Vakfı, Havak Salonu’nda. 

Kategoriler

Güncel İnsan HaklarıYazar Hakkında