Sezen Aksu: LGBTİ’ye selamlar olsun, kalbim sizlerle

Sezen Aksu, tehdit edilen Trans Onur Yürüyüşü ve LGBTİ Onur Yürüyüşü için dayanışma mesajı yayınladı. Aksu, “Şiddetin kazananı olmaz; eninde sonunda aşk kazanır” dedi.

Sezen Aksu, 14. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası için Onur Haftası Komitesi’ne bir mesaj gönderdi. Onur Yürüyüşü’nün hedef gösterilmesi ve tehditlere karşı dayanışma mesajı yayınlayarak, “Şiddetin kazananı olmaz; eninde sonunda aşk kazanır” dedi.

13 senedir düzenlenen İstanbul LGBTİ Onur Yürüyüşü, ilk defa geçtiğimiz sene polislerce engellenmeye çalışılmıştı. 49 kişinin hayatını kaybettiği Orlando saldırısının hemen ardından, Türkiye’de Müslüman Anadolu Gençliği ve Alperen Ocakları Vakfı, bu sene 19 Haziran’da düzenlenecek 7. İstanbul Trans Onur Yürüyüşü ve 26 Haziran’daki 14. İstanbul LGBTİ+ Onur Yürüyüşü’ne yönelik tarafından tehdit ve saldırı mesajları yayınlamıştı.

Sezen Aksu’nun 14. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası için Onur Haftası Komitesi’ne gönderdiği mesaj şöyle: “Bir arada yaşamak ve farklılıklara hoşgörü ile yaklaşmak, naif bir dilek ya da çağrı olarak kalıyor her gün yaşadıklarımız karşısında. Oysa bu içi boşaltılmış kelimeler bir arada yaşamak için çok değerli anlamlar ifade eder. Bize benzemeyene tahammül geliştiremiyor, ölümün öncü ayak sesleri gibi gelen tehditlere giderek kayıtsızlaşıyoruz. Günbegün şiddete biraz daha alışıyoruz. Hiçbir şiddet dönüştürücü olamaz. Hiçbir şiddet birini doğasından, inandığından koparamaz. Bir süre bastırabilir ama yok edemez. Bir canlının varoluşsal doğasına saldırı, nafile bir çırpınıştır. Şiddetin kazananı olmaz, eninde sonunda aşk kazanır. LGBTİ’ye selamlar olsun; kalbim ve dualarım sizlerle…”

Kategoriler

Türkiye GündemYazar Hakkında