Diyarbakır'da 13 mahallede sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır Valiliği, Lice, Hani ve Kocaköy ilçelerine bağlı 13 mahallede bugün saat 05:00’dan itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu.

Diyarbakır Valiliği, Lice, Hani ve Kocaköy ilçelerine bağlı 13 mahallede bugün saat 05:00’dan itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu.

Diyarbakır’ın Lice, Hani ve Kocaköy ilçelerine bağlı 13 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Valilik yasağı yazılı açıklamayla duyurdu. Söz konusu yasağa PKK'ye yönelik operasyon yapılacağı ve bu nedenle halkın can ve mal güvenliğini sağlamak gerekçe olarak gösterildi.

Valilik açıklaması şöyle:

"Lice, Hani ve Kocaköy ilçeleri mülki sınırları içerisinde bulunan dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen BTÖ mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede BTÖ mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını ve uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyon düzenlenecektir.

Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, belirtilen bölgelerde (Lice İlçesine bağlı olan; Güçlü Mah., Gökçe Mah., Ziyaret Mah., Uçarı Mah., Serince Mah., Çağdaş Mah., Kayacık Mah., ve Esenler Mah., Hani İlçesine bağlı olan; Kırım Mah., Gömeç Mah. ve Yayvan Mah., Kocaköy İlçesine bağlı olan; Şaklat ve Yazıköy Mah.) sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 09 Eylül 2016 Cuma günü saat 05.00’dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar bu bölgelerde sokağa çıkma yasaklanmıştır.

Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır."


Kategoriler

Güncel TürkiyeYazar Hakkında