Antalya İncil Kilisesi yeni binasına taşındı

Antalya İncil Kiliseleri Derneği'ne bağlı ikinci kilise Güzeloba Mahallesi'nde açıldı.

DHA’da yer alan habere gore, uzun yıllardır Kaleiçi'nde hizmet veren Antalya İncil Kilisesi yeni binasına taşındı.  

Açılışa Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Kaçmaz, HDP İl Başkanı İhsan Nergiz, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Antalya Şube Başkanı Nurettin Erdoğan, Türkiye Protestan Kiliseler Birliği Başkanı ve Ankara Kurtuluş Kilisesi Önderi İhsan Özbek ile ABD, Norveç, Çek Cumhuriyeti, Almanya, İsviçre, İsveç, İngiltere, Rusya ve Türkiye gibi birçok ülkeden kiliselerden temsilciler katıldı.

Kilisenin açılış töreninde konuşan Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Kaçmaz, Sivas Madımak’ta öldürülen ozan Haslet Gültekin'in 'sevgi kuşun kanadında' sözlerini hatırlattı, “Sevginin olduğu her yerde bütün kapılar açılır. Bu ibadethanenin Muratpaşa'da açılması bize ayrıca bir onur verdi. Çünkü biz belediye olarak tüm insanları kucaklamak, dokunmak istiyoruz. Biz aynı zamanda cemevine de, camilere de, kiliselere de, sinagoga da her türlü hizmeti götüren bir belediyeyiz" dedi.

Türkiye Protestan Kiliseler Birliği Başkanı İhsan Özbek ise “Yeryüzünde, Antalya'da ve Muratpaşa Belediyesi sınırları içinde İsa Mesih'i tanıtma fırsatı olacağı için seviniyoruz. Tanrı bu kiliseyi kutsasın, bu kilisenin önderlerini ve Antalya'yı, Türkiye'yi kutsasın" diye konuştu.

Bu kilisenin inşası için dünyanın dört bir tarafından destek aldıklarını anlatan Antalya İncil Kilisesi Başrahibi Ramazan Arkan, “Bu bina Tanrı'yı onurlandıran, yücelten ve birçok insanın da Tanrı'yı tanımasına vesile olsun. Ben inanıyorum ki Tanrı bunu yapacaktır. Bizlerde bunun tanıkları olacağız" diye konuştu.

Kategoriler

AzınlıklarYazar Hakkında