Tumo yaz kampı kayıtları başladı

Ermenistan’ın başkenti Yerevan’da bulunan Tumo Yaratıcı Teknolojiler Merkezi, 16 – 29 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek yaz kampına 12-18 yaş aralığındaki öğrencilerin başvurusunu bekliyor.

Ermenistan’ın başkenti Yerevan’da bulunan Tumo Yaratıcı Teknolojiler Merkezi yaz kampı düzenleyecek. 16 – 29 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek kampa 12-18 yaş aralığındaki öğrenciler; animasyon, film yapımı, web tasarımı ve oyun geliştirme olmak üzere 4 odak noktasında eğitim alacak. Bu eğitimler ile birlikte öğrencilerin robotik, fotoğrafçılık, bilgisayar programlama, üç boyutlu modelleme, iki boyutlu grafik, çizim, müzik ve yazı gibi teknik ve sanatsal yeteneklerin geliştirilmesi sağlanacak. Devam eden yaz kampına kayıt ücreti ‘1350 Dolar + uçak bileti’ olarak belirlendi. 

İlk Tumo Merkezi 2011’de Simonyan Eğitim Fonu’nun desteğiyle açıldı. 2013’ten itibaren Ermenistan dışından gelen öğrenciler, ücretli yaz kampları aracılığıyla Tumo’da eğitim görüyor. Tumo Yaratıcı Teknolojiler Merkezi, geçen sene hazırlanan dünyanın en yenilikçi on okulu listesinde ilk sırada yer aldı. Tumo Center Danışma Kurulu’nda  Michael Aram, Vahe Berberian, Aram Davtyan, Raffi Krikorian, Roger Kupelian, Pegor Papazian, Dr. Debra Porch, Katherine Sarafian, Alex Seropian ve Serj Tankian yer alıyor. 

Kategoriler

Toplum Okullar Gençler

Etiketler

TUMO


Yazar Hakkında