Ermenistan ve Türkiye'den STK'lar Kavala'ya destek mektubu yayımladı

Ermenistan ve Türkiye'den STK'ler tutuklu işadamı Osman Kavala için açıklama yaptı. Kavala'nın serbest bırakılması istenen açıklamada, "Yaşadığı toplumun geleceği için yararlı çabalar gösteren Osman Kavala'nın tutukluluğunun bir an önce sona ermesini talep ediyoruz" denildi.

Ermenistan’dan Civilitas Vakfı, Avrasya Ortaklık Fonu, Kamu Gazeteciliği Kulübü ve Bölgesel Araştırmalar Merkezi ile Türkiye’den Yurttaşlık Derneği ve Hrant Dink Vakfı, Osman Kavala için açıklama yaptı.

Açıklamada, “2012 yılından beri, iki komşu ülke, Türkiye ve Ermenistan toplumları arasında daha yakın ilişkilerin kurulmasına katkıda bulunmak amacıyla Osman Kavala arkadaşımızla birlikte çalışma fırsatı bulan sivil toplum kuruluşları olarak, kendisinin tutukluluk sürecini kaygıyla izliyoruz” denildi.

Kavala’nın serbest bırakılması istenen açıklamada, “Ön yargıların ve düşmanlaştırmanın kültür-sanat çalışmaları vasıtasıyla, temas ve diyalog yoluyla aşılması, toplumlarımızın birbirlerini tanıyıp yakınlaşmaları, dostluk ve işbirliklerini geliştirebilmeleri için canla başla emek harcayan; yaşadığı toplumun geleceği için yararlı çabalar gösteren Osman Kavala’nın tutukluluğunun bir an önce sona ermesini talep ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Anadolu Kültür Yönetim Kurulu Başkanı ve işadamı Osman Kavala, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında 18 Ekim 2017’de gözaltına alınmıştı. Kavala, 1 Kasım günü tutuklanmıştı.

Etiketler

Osman Kavala


Yazar Hakkında