Afife Jale Ödüllerinde Ari Hergel de aday

Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödüllerinde 2017-2018 sezonu adayları belli oldu. 22. kez sahiplerini bulacak olan ödüller için belirlenen adaylar, Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri İcra Kurulu Başkanı Salih Başağa, Jüri Başkanı Prof. Dr. Merih Tangün ve oyuncu Haldun Dormen’in ev sahipliğinde düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı. 9 Nisan Pazartesi akşamı düzenlenen basın toplantısında Özel Ödül sahipleri de ilan edildi.

Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri Jürisi, Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü’nün Yücel Erten’e, Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü’nün ise ‘Yuva’ isimli oyunuyla Sami Berat Marçalı’ya verilmesini kararlaştırdı. Haldun Dormen Özel Ödülü’nü ‘Bir Baba Hamlet’ oyunu kazanırken, Yapı Kredi Özel Ödülü’nün sahibi Tijen Par oldu.

Toplam 11 ana, dört özel kategoride verilecek 22. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri 14 Mayıs’ta Haliç Kongre Merkezi’nde, oyuncular Ece Dizdar ve Engin Hepileri’nin sunuculuğunda yapılacak törenle sahiplerini bulacak. Müzisyen Ari Hergel de ‘Zabel’ oyunun müzikleriyle ‘Yılın En Başarılı Sahne Müziği’ dalında aday gösterildi.

 

Kategoriler

Kültür Sanat Tiyatro