Ümit Kıvanç'ın kısa filmi "Ah, Asuman!" 1 Eylül'de gösterimde

Ümit Kıvanç’ın kısa filmi "Ah, Asuman!" 1 Eylül'de Altyazı Fasikül Gösterimleri’nde izleyiciyle buluşacak. Gösterimin ardından Kıvanç ve film ekibinin katılımıyla bir sohbet gerçekleştirilecek.

Yazar ve belgesel sinemacı Ümit Kıvanç'ın kısa filmi "Ah, Asuman!", Altyazı Fasikül Gösterimleri kapsamında izleyicilerle buluşacak. 2019’da yapılan 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması’nda ilk kez izleyiciyi karşısına çıkan filmin çevrimiçi galası, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde Altyazı’nın YouTube kanalında yapılacak.

Ümit Kıvanç’ın yönetmenliğini yaptığı filmin senaryosu, Selahattin Demirtaş’ın aynı adlı öyküsünden yazar, gazeteci, senarist Gaye Boralıoğlu tarafından uyarlandı. Filmin yapımcılığını Çiğdem Mater üstlendi. Settar Tanrıöğen ve Halil Babür’ün başrollerini paylaştığı filmin 21.00’daki gösteriminin ardından 21:30’da Fırat Yücel moderatörlüğünde yönetmen Ümit Kıvanç ve film ekibinin katılımıyla bir sohbet de gerçekleştirilecek.

Filmde otobüs şoförü Fahri’yi oyuncu Settar Tanrıöğen canlandırıyor. Genç ve tecrübesiz avukat Ahmet rolünde ise oyuncu Halil Babür yer alıyor. 

Kategoriler

Kültür Sanat