Maral depremzedeler yararına sahneye çıkıyor

Esayan Okulu’ndan Yetişenler Derneği (EOYD) bünyesinde sanat faaliyetlerini sürdüren Maral Müzik ve Dans Topluluğu, depremzedeler yararına bir gösteri düzenliyor.

14 Nisan Cuma akşamı, Fulya Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılacak gösteride Karin Çubukçiyan Bozkurt, Ermenice şarkılarla topluluğa eşlik edecek.

Gösteri öncesi Agos'u ziyaret eden, topluluğun genel sanat yönetmeni Garbis Çapkan, EOYD Başkanı Vartuhi Mısırlıyan ile dernek yönetiminden Burak Erikin, dans çalışmalarının Kurtuluş Spor Kulübü ve Karagözyan Okulu Nadya-Dikran Gülmezgil Sanat Atölyesi’nde sürdüğünü söyledi. Deprem faciasının herkesi etkilediğini söyleyen Çapkan, toplantı esnasında bu fikrin ortaya çıktığını ve dansçıların sıcak baktığını ifade etti.

Gösteride yalnızca büyük yaş grubu dansçıların sahne alacağını söyleyen Çapkan, elde edilen gelirin belirli bir kısmının deprem bölgelerine gönderileceğini belirtti Çapkan, kendilerine desteklerini esirgemeyen kilise vakıf yönetimleri ve iş insanlarına teşekkür etti. Üç Horan Kilisesi Vakfı'nın mevcut yönetimiyle sorunlar yaşayan dans topluluğu, 12 Mart Pazar günü yapılacak vakıf seçiminin sonucunda, vakıfta duyarlı yöneticilerin yer aldığı bir kurul görmek istediklerini de sözlerine ekledi.

Hamahaygagan açılışı için görüşmeler

Maral Müzik ve Dans Topluluğu, farklı ülkelerde yaşayan Ermenileri bir araya getiren Pan Armenian Games’in (Hamahaygagan Oyunları) açılışında sahne alma konusunda yetkililer ile görüşüyor. Dört yıl arayla yapılan oyunların açılış seremonisinde 2011'de sahne aldıklarını söyleyen Garbis Çapkan, Ermenistan tarafından olumlu karşılandıklarını, çeşitli pürüzlerin çözülmesi konusunda görüşmeler yaptıklarını söyledi.

Kategoriler

Kültür Sanat Müzik Dans