‘Karolin Fişekçi açıklamalarda bulundu’

Orhan Pamuk tarafından noter kanalıyla hakkında konuşmaması için ihtarname çekilen Karolin Fişekçi, HABERTÜRK’te Teke Tek programına konuk oldu. Programda “2.5 yıllık ilişki var, her şeyi silip atamıyorsun” diyen Fişekçi, noter kanalıyla ihtarname çekmek yerine, yüz yüze konuşup sorunları ifade etmek daha delikanlıca bir tavır olurdu dedi.

 

Türkiye’nin tek Nobelli yazarı olan Orhan Pamuk’un pazartesi günü noter kanalıyla hakkında konuşmaması için ihtarname çektiği ressam Karolin Fişekçi, yine ilginç açıklamalarda bulundu. Pamuk’un avukatı kanalıyla sadece 2 ay önce New York’ta bir alışveriş merkezinde karşılaştığını ve kız arkadaşı olmadığını açıkladığı Fişekçi, dün akşam Teke Tek programına konuk oldu. 32 yaşındaki Fişekçi, yaptığı bu davranışı hainlik olarak nitelendirdiği Pamuk’la New York’ta görüntülendikten sonra Pamuk’un Latin Amerika seyahatine çıktığını ve kendisiyle o tarihten sonra bir daha görüşemediğini ve telefonlarına da çıkmadığını ifade etti.

Ancak 2 aylık sürede verdiği hiçbir röportajla ilgili Pamuk’un kendisini arayıp rahatsızlık duyduğunu söylemediği belirten Fişekçi, şöyle konuştu:

“O ilişki yok diyor, ben de var diyorum. 2,5 sene süren, uzadıkça uzayan gizli bir ilişki vardı. Elimde sevgili olduğumuzu belgeleyen mailler var ama bunları göstermek bana doğru gelmiyor. Bu ucuzluk olur. Bir kediyi sıkıştırırsan tırmık atar, buraya geldi mesele... Böyle bir şey varsa karşıma geçip konuşması daha delikanlıca olmaz mıydı? Bu durum çok aptalca geldi. Fotoğraflarımız çekildikten sonra gazeteciler beni aradı. Hemen onu aradım, mail falan attım ama ulaşamadım. O zaman Latin Amerika’daydı. Ondan sonra bir daha görüşemedik. Niye ortadan kayboldu bilmiyorum belki korkmuş, alakam yokmuş gibi davranmak istemiş olabilir ama bana bu gönderdiği ihtarname ince bir davranış gibi gelmiyor. Sonuçta ben arsız biri değilim. Medenice görüşebiliriz. Medeniyet mahkeme, ihtarname mi demek? Önce şaşırdım, sonra vay be dedim. Sonuçta dünyada böyle bir şey olmuş mudur?”

İntikam ateşiyle yanan bir kadın olmadığını söyleyen Fişekçi, “Bunun yarını da var, bugün böyle olur, yarın öbür gün farklı olur. [‘Orhan bey size geri mi dönebilir?’ sorusuna] Yani... Hayatta her şey olabilir. Çünkü bu ihtarname avukatla gelen bir şey, yönlendirme var. Ben karşıma geçip konuşmasını tavsiye ederim. Yarın öbür gün gelip tekrar her şeye yeniden başlayalım derse de ‘Neden olmasın?’ derim. Şimdi ne zavallı kadın diyen olabilir ama 2.5 yıllık bir ilişki var, her şeyi birden silip atamıyorsun” dedi.

 

 

Kategoriler

Güncel Gündem