Cam’dan görünen insan ilişkileri

Gündelik hayattan insan ilişkileri, geçtiğimiz yıldan beri sahnelenmeye devam eden ‘Cam’ adlı oyunla tiyatro sahnesine taşınıyor.

Aysa Prodüksiyon’un sahnelediği oyunda Dolunay Soysert, Mete Horozoğlu, Deniz Çakır, Bülent Alkış ve Selen Uçer rol alıyor. Levent Kazak’ın kaleme aldığı, yönetmenliğini Laçin Ceylan’ın üstlendiği oyun, kadın ile erkek arasındaki ilişkilerin karmaşık ve esrarengiz doğasını tartışıyor.

Oyun, resim dersleri veren bir ressam, onun boşanmak üzere olduğu kocası, yakın arkadaşı ve iki öğrencisinin etrafında şekilleniyor. İnsanların kurduğu yakın ve özel ilişkilere yakından bakan ‘Cam’, bu ilişkilerin sahteliğini ve kırılganlığını esprili bir anlatımla ortaya koyuyor. Oyun, bir hikâyenin, anlık bir karar ve bir rüzgâr esintisiyle nasıl iki ayrı yöne akabileceğini, farklı kurguyla gözler önüne seriyor.

‘Cam’ın oyuncuları geçtiğimiz sezon önemli ödüllere aday gösterildi. Oyun, Selen Uçer’e de 2011 Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nde ‘Yılın En Başarılı Müzikal/Komedi Yardımcı Kadın Oyuncusu’ ödülünü getirdi.

Kategoriler

Kültür Sanat Tiyatro