Ermenistan-İran ilişkileri yeni bir boyut kazanacak

Ermenistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Şavarş Koçaryan, 14 Şubat’ta İran Dışişleri Bakanlığı'ndan Seyed Abbas Araghchi’yle bir buluşma gerçekleştirdi. Buluşmada iki ülke arasındaki işbirliği seviyesinden duyulan memnuniyet dile getirilirken, periyodik istişareler için kapı aralandı.

 

İran’a çalışma amaçlı ziyarette bulunan Ermenistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Şavarş Koçaryan, 14 Şubat’ta İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Asya, Okyanusya ve BDT ülkeleri Dairesi Başkanı Yardımcısı Seyed Abbas Araghchi’yle bir buluşma gerçekleştirdi.

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Basın Servisinden verilen bilgiye göre; Ermenistan ve İran Dışişleri Bakan Yardımcıları iki Dışişleri Bakanlıkları arasında periyodik istişareler gerçekleştirilmesi ve ortak hukuk-sözleşme alanının genişletilmesinin önemini ifade etti.

Taraflar iki ülke arasında gelişen işbirliği düzeyi vesilesiyle memnuniyetlerini ifade ederek, 2011’de Ermenistan Cumhuriyeti ve İran Devlet Başkanları ve Dışişleri Bakanlarının Tahran ve Erivan’a gerçekleşen karşılıklı ziyaretlerinin öneminin altını çizdiler. İki ülkenin Dışişleri Bakan Yardımcıları temin edilen mutabakatların icrası ve imzalanan belgelerle öngörülen projelerin gerçekleştirilmesinin iki ülke arasında varolan işbirliğine yeni bir boyut kazandırması gerektiğini belirttiler.

(news.am)

Kategoriler

Güncel Dünya Ermenistan