Vali Mutlu'dan Esayan'a tablet ziyareti

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul'da Fatih Projesi'nin pilot olarak uygulandığı tek azınlık okulu olan Özel Esayan Ermeni Lisesi'nde incelemelerde bulundu.

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve okul yetkilileri tarafından karşılanan Mutlu, öğrencilerle sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi. Fatih Projesi kapsamında tablet bilgisayarların dağıtıldığı 9. sınıfları da ziyaret eden Vali Mutlu, öğrencilerin bilgisayarlarından memnun olup olmadıklarını sordu.

Ardından tablet bilgisayarla görülen fizik ve matematik dersine katılan Vali Mutlu, okulda 44 öğrencinin tablet bilgisayara sahip olduğunu belirterek, eğitim projesinin gayet iyi gittiğini, öğrencilerin ve öğretmenlerin buna uyum sağladığını dile getirdi.

Tablet bilgisayarlar ile derslerin daha zevkli hale getirildiğini anlatan Vali Mutlu, ''İstanbul genelinde 9. sınıflardaki tüm öğrenciler bu yıl tabletlerine kavuşacak. Şu anda İstanbul'daki 8 lisede okuyan 1039 öğrenciye tablet verildi. Siz de onlardan birisiniz'' dedi.