TOPLUM

TOPLUM Derik Surp Kevork Kilisesi'nde 20 yıl aradan sonra ayin

Mardin'in Derik ilçesinde bulunan 372 yıllık Surp Kevork Ermeni Kilisesi'nde, 20 yıl aradan sonra Türkiye Ermeniler Patriği Sahak Maşalyan riyasetinde ayin yapıldı. Patrik Maşalyan daha sonra Mardin Deyrülzaferan Manastırı'nı ziyaret etti.
TOPLUM Azınlık Vakıfları İzmir’de buluştu

İzmir'de geçtiğimiz hafta, Azınlık Vakıfları temsilcileri, akademisyenler ve ilgili sivil toplum kurumlarının temsilcilerinin davetli olduğu bir çalıştay gerçekleşti. Çalıştayda Azınlık Vakıfları Seçim Yönetmeliği de gündeme geldi.
TOPLUM Garbis Balıkçı toprağa verildi

24 Nisan 2011'da askerlik görevini yaparken aynı birlikteki bir kişinin silahından çıkan kurşunla ölen Sevag Balıkçı'nın babası Garbis Balıkçı 28 Nisan'da düzenlenen cenaze törenini ardından toprağa verildi.
TOPLUM Patrik Maşalyan AKP iftarına katıldı

Türkiye Ermenileri Patriki Sahak Maşalyan dün akşam Ankara'da AKP'nin iftar davetine katılıdı. Patrik Maşalyan iftar sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü.
TOPLUM AGOS'UN MERCEĞİNDEN Vakıf Seçimleri: Eskisinden de kötüsü mü geliyor?

Konuştuğumuz kaynaklar eğer yeni yönetmelik böyle çıkarsa, eskisinden de kötü bir uygulama ile karşı karşıya kalacağımızı söylüyorlar. Konuyla ilgili makamlarımız, yani hükümet ile temasları yürüten yöneticilerimiz, sessizliklerini koruyorlar. Diğer vakıflardan da pek seda çıkmıyor. Kimbilir belki onların da böylesi bir yönetmeliğe itirazları yok.