MEHMET ALİ BİRAND, 'ERMENİ OLSAM GURURLA SÖYLERDİM'

1 / 1

Mehmet Ali Birand, 'Ermeni olsam gururla söylerdim'

Gazeteci Mehmet Ali Birand, Enver Aysever'le 'Aykırı Sorular' programında, Kürt sorununun çözümüne dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Mehmet Ali Birand , hayatına ve gündeme dair merak edilen soruları Enver Aysever'e cevapladı.  Birand, 'Ben asimile olmuş bir Kürdüm, kendimi Kürt hissetmiyorum ama onların sorunlarını, onlardan daha iyi benimsiyorum dedi.' Mehmet Ali Birand kendisine Ermeni de dediklerini, Ermeni olmadığını eğer olsaydım bununla gurur duyacağını söyledi. 

Öcalan parti lideri olabilir

Abdullah Öcalan'la yaptığı röportajdan bahseden Birand, bugün olsa yine yapardım dedi ve sormak istediği soruların olduğunu da belirtti. Ayrıca af gelirse Öcalan için parti lideri olur diyen Birand, olmalıdır da diye tezini destekledi . Arafat ve Şimon Perez'i örnek veren Birand , Onlar da terörist Öcalan da terörist, onlar da adam öldürdü, Öcalan'da adam öldürdü şeklinde sözlerini sürdürdü. Birand, Öcalan'ın meclise girebileceğini ve iç barışı Başbakan Erdoğan'ın sağlayabileceğini belirtti.

Askerlerle içiçe olan gazeteciler var

Esad ile röportaja gitmediğine pişman olduğunu söyleyen Mehmet Ali Birand, devrin adamı söylentilerine de asla öyle değilim diye çıkıştı.

TRT'yi dolandırdı söylentileri için belgeli kaynaklardan konuşan Birand, kendisine bir tuzak kurulduğunu ve bunu askerle iç içe olan gazetecilerin dünya görüşünden dolayı yaptığını söyledi. Program sonunda saatini isteyen Enver Aysever'e hayır cevabını verdi ve ben Ağaoğlu değilim diye de espri yaptı .

 

(internethavadis.com)

Kategoriler

Video Galeri TV Arşivi