TRABZON'DA HEPSİ HRANT OLDU

1 / 1

Trabzon'da hepsi Hrant oldu

Hrant Dink'in katledilişinin 6. yılında en anlamlı anma, suikastın planlandığı yerden geldi. Tetikçi Ogün Samast ve diğer faillerin memleketi olan Trabzon'da bir grup öğrenci bir araya gelerek 'Hepimiz Hrant'ız sloganını gerçeğe dönüştürdüler.

'Trabzon'da Hepimiz Hrant'ız' videosunu çekerek Dink'in ölüm yıldönümü olan 19 Ocak'ta Youtube'da paylaştı. Kentin değişik yerlerinde Dink'i kendi sesinden konuşturup, ifade özgürlüğü ile ilgili sözlerini Trabzon'da seslendirdiler.

Projeyi gerçekleştiren öğrencilerden Emre Karagöz, kendilerini en çok Trabzon'un sadece böyle anılmasının rahatsız ettiğini belirterek 'Trabzon'da farklı bebeklerin yani bizlerin de olduğunu göstermek istedik' dedi. Sena Özşimşir ise 'Bu projenin en önemli tarafı Trabzon'da yapılmış olması. Herkesin bildiği şey 'katil Trabzonlu'. Biz de Trabzon'da bulunan herkesin, Hrant'ın kardeşi olduğunu göstermek istedik' dedi. Çekim sırasında halktan tepki beklediklerini belirten Özşimşir, 'Yanımıza gelenlere açıkladık. Kimseden tepki almadık' dedi.

Kategoriler

Video Galeri 19 Ocak