KORKMAZ'IN AVUKATI: " TEKMELEYEREK ACI ÇEKTİREN İNSANLAR BUGÜN MÜKAFATLANDIRILDI"

1 / 1

Korkmaz'ın avukatı: Tekmeleyerek acı çektiren insanlar bugün mükafatlandırıldı

Duruşmanın ardından aileler ile HDP Eş Genel Başkanı Yardımcısı Merak Danış Beştaş ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal basın açıklaması yaptı, karara tepki gösterdiler. Ailesi kararı temyize götüreceğini açıkladı. Polis basın açıklaması sırasında barikata yüklenenler olunca gaz bombası attı. Çok yoğun biber gazından aileler, basın mensupları ve duruşmayı izlemeye gelenler etkilendi.

Ali İsmail Korkmaz davası sonrasında dışarıda açıklama yapan anne Emel Korkmaz, “Ali’nin canı bu kadar ucuz olmamalıydı" diyerek karara tepki gösterdi.

3. Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği karardan sonra adliye çıkışında açıklama yapan anne Emel Korkmaz, “Bu kadar ucuz olmamalıydı. 19 yaşındaki bir çocuğu zulmedip öldürüyorlar ve 10 yıl hapis cezası veriyorlar. Bu mu bu ülkenin adaleti, bu ülkedeki adalet bu mu? Bütün dünya gördü Ali’nin nasıl katledildiğini, ben bugüne kadar bakamadım. Bu kadar ucuz olmamalıydı Ali'nin canı. Benim beklediğim sonuç bu değildi" dedi.

Baba Şahap Korkmaz ise, “Kanımız dondu. Sistem öyle bir sistem ki düpedüz katili hırsızı kolluyor mağduru daha fazla mağdur ediyor. Tahliyeler birebir skandal" değerlendirmesini yaptı.  Ailenin avukatlarından Ayhan Erdoğan, “Kasten tekmeleyerek acı çektiren insanlar bugün adeta mükafatlandırılmıştır. Biz bu davanın takipıisi olacağız. 3’te ikisini yatacaklar. Yargıtay’da kasten adam öldürmeden hüküm verilmesini istiyoruz" diye konuştu.