Kristin Saleri Ödülleri sahiplerini buldu

Kristin Saleri Vakfı tarafından Pangaltı Lisesi’nden Yetişenler Derneği’nde düzenlenen 3. Kristin Saleri Resim Yarışması’nın ödülleri 12 Nisan Cumartesi günü Taksim Point Otel’de sahipleriyle buluştu.

Saleri’nin kızı Rehan Sarıbay, açılış konuşmasında, jüri üyeleri Artin Demirci, Marlen Tekirdağlıyan, Rehan Sarıbay, Mayda Saris, Arşo Kaspari’ye ve yarışma için yardımlarını esirgemeyen Pangaltı Lisesi’nden Yetişenler Derneği’ne teşekkür etti. Kristin Saleri’nin adının unutulmamasını sağlamak ve Saleri’nin çok sevdiği çocukların hayal güçlerini geliştirmelerine katkıda bulunmak amacıyla yapılıyor. Garo Saleri ise, konuşmasında, Kristin Saleri Vakfı’nın aktivitelerinin Amerika’da da devam ettiğini, Houston Üniversitesi Petrol Mühendisliği Bölümü’nde Saleri’nin ‘Enerji ve ‘Hayat ve Aile Aşkı’ adlı eserinin sergilendiğini söyledi.

Törende, öncelikle, öğrencilere katılım belgeleri verildi ve mansiyonlar dağıtıldı. Ardından, üç kategoriden oluşan yarışmada birinciler, ikinciler ve üçüncüler açıklandı. 1.-4.sınıf  kategorisinden birincilik ödülü Sahakyan Nunyan Okulu 4. sınıf öğrencilerinden Lora Düvenci’ye verildi. İkincilik Feriköy Okulu 4.sınıf öğrencilerinden Serlin Meydan’ın, üçüncülük ise Aramyan Uncuyan Okulu 3.sınıf öğrencilerinden Şant Zıngık’ın oldu. 5.-8.sınıf kategorisinde birincilik ödülü bu yıl ilk kez katılan Hrant Dink Okulu 7.sınıf öğrencilerinden Lilit Çilingiryan’a verildi. İkincilik Dadyan Okulu 7.sınıf öğrencilerinden Lara Ceranoğlu’nun üçüncülük ise Feriköy Okulu 6.sınıf öğrencilerinden Talya Yeşiltepe’nin oldu. 9.-12. kategorisinde birincilik ödülünü Sahakyan Nunyan Okulu 9.sınıf öğrencilerinden Aytuğ Kazikoğlu aldı. İkincilik Sahakyan Nunyan Okulu 9.sınıf öğrencilerinden İmelda Kuyumcu’nun olurken, üçüncülük ise Sahakyan Nunyan Okulu 12.sınıf öğrencilerinden Valeri Maden’in oldu.

Kategoriler

Kültür Sanat Resim