OYUN ATÖLYESİ

KÜLTÜR SANAT İki yetişkin çocuğun imkânsız aşkı ve dahası

Oyun Atölyesi, Sam Shepard’ın 1983’te yazdığı, film uyarlaması da bulunan ‘Aşk Delisi’ (Fool for Love) adlı oyunu bu sezon sahneye taşıdı. Oyuncu kadrosu Pınar Çağlar Gençtürk, Berk Hakman, Beyti Engin ve Avni Yalçın’dan oluşan oyunun rejisini Muharrem Özcan üstleniyor. Oyunda kardeş olduklarını sonradan öğrenen, birbirlerine aşk ve nefretle bağlı Eddie ve May’in birbirlerinden kurtulmaya çalışarak bir arada kalma çabaları anlatılıyor. Yönetmen Muharrem Özcan’la ve bu ilişkinin taraflarını oynayan Pınar Çağlar Gençtürk ve Berk Hakman’la ve Aşk Delisi’nden yola çıkarak tiyatroyu konuştuk.
KÜLTÜR SANAT Göç, aşk ve trajik son

Oyun Atölyesi’nin bu sezon sahneye koyduğu ‘Köprüden Görünüş’, Arthur Miller’ın klasikleşmiş eserine yeni ve hareketli bir yorum getiriyor. Hira Tekindor yönetiminde hazırlanan oyun, sezonun öne çıkanlarından olmaya aday.
KÜLTÜR SANAT ‘En korkutucu olan, kötülüğün sıradanlığı’

Haluk Bilginer’le, Oyun Atölyesi 15. yaşı vesilesiyle Türkiye’deki tiyatro ortamını, tiyatrocularla yapılan söyleşilerin olmazsa olmazı ödenekli tiyatrolar meselesini ve Altın Portakal Film Festivali’nde yaşananların ardından tekrar gündeme gelen ‘sanatta sansür’ü konuştuk.