Yeniköy’de yönetime gençler talip

Yeniköy Küd Dıpo Kilisesi Vakfı’nda bu hafta sonu yönetim kurulu seçimi yapılacak. Tek listenin katıldığı seçim için İstanbul genelinde kurulacak sandıklarda oy kullanılabilecek.

Ari Demircioğlu, Aret Mardikyan, Aykun Zorvaryan, Garbis Kalaycıyan, Saro Birol Oskan, Yervant Keşişoğlu, Artun Tokatlıoğlu, Nubar Erman Kalaycıyan ve Sevan Şeşetyan’dan oluşan liste, göreve geldiğinde vakıflar arasındaki en genç yönetim kadrosunu oluşturacak.

Seçim öncesi gazetemizi ziyaret eden adaylardan Ari Demircioğlu ve Aret Mardikyan, göreve geldiklerinde yapmayı planladıkları projeler hakkında bilgiler verdiler. Katılımcı bir yönetim oluşturmayı amaçladıklarını kaydeden Demircioğlu, özellikle sosyal projelerle Yeniköy ve tüm İstanbul topluma hizmet edeceklerini vaat ediyor: “Ortaköy, Karagözyan gibi çoğu vakıf ekonomik, gelir getirecek yatırımlara imza attı ve bunlar meyve vermeye başladı. Yakında bu halkaya Beyoğlu vakfı da ekleneceğini umuyoruz. O zaman özellikle toplum olarak maddi sorunlar ortadan kalkacak. O zaman vakıfların sosyal projelere de ağırlık vermesi gerekiyor. Çünkü demografik açıdan bir erozyon yaşıyoruz.  Biz bu alanda etkinlikler yapacağız. Göreve geldikten sonra Yeniköylüleri bir araya getirip, onların taleplerini dinleyeceğiz. Vakfı birlikte yöneteceğiz.”

İstanbul’un en kıymetli noktalarından birinde bulunan Vakfa ait arsanın imara açık olmadığı için değerlendirilemediğini kaydeden Demircioğlu, “Boğaz öngörünüm alanında yer aldığı ve imara açık olmadığı için o arsayı değerlendirmek zor. Okul, spor salonu, otel gibi sosyal tesisler inşa edilmesine izin veriliyor. Bazı projeler sunuluyor ancak henüz somut bir gelişme yok” dedi. Yönetimin genç isimlerden oluştuğuna dikkat çeken Aret Mardikyan, il geneline açık yapılacak seçim için Bakırköy, Yeşilköy, Samatya, Feriköy, Kadıköy, Kuruçeşme ve Yeniköy kililerinde oy kullanılabileceğini ifade ediyor.

 

 

Kategoriler

Toplum Vakıflar