ÜÇ HORAN VAKFI

TOPLUM Tokatlıyan artık hayalet han

İstiklal Caddesi üzerinde bulunan, Beyoğlu Üç Horan Kilisesi Vakfı’na ait tarihî Tokatlıyan Han’ın durumu belirsizliğini koruyor. 10 yıl öncesine kadar kiralık yer bulunamayan hanın kiracı sayısında büyük bir düşüş oldu. Hanın iç ve dış cephesinde bakımsızlık da dikkat çekiyor. Vakıf yönetimi önümüzdeki dönemde hem yatırım, hem de bakım için çalışmalar yapılacağını açıkladı. Ermeni toplumunun temsilcileri, vakıf yönetimi yenilenmeden sorunlara çare bulunamayacağına işaret ediyor.
Üç Horan’ı içeriden bir sesten dinleyin

Kısıtlı bir çevrede seçim yaptığı için meşruiyeti sürekli tartışma konusu olan Üç Horan Yönetimi’nin son 16 yıldır üyesi olan Boğos Yılan, 2015 yılı Mart ayında Aret Akpulat ve Arto Akay’la birlikte yönetim kurulundan istifa etmişti. Eski yönetim kurulu üyesi Agos’a konuştu.
TOPLUM Üç Horan'da kılıçlar Tokatlıyan için çekildi

İstiklal Caddesi üzerinde halen dönüştürülmemiş en büyük mülk olarak yatırımcıların dikkatini her geçen gün daha fazla cezbeden Tokatlıyan Han üzerindeki tartışmalar dinmek bilmiyor. Tokatlıyan Han bugünlerde Üç Horan Vakfı yönetimini ikiye bölen temel bir mesele olarak yeniden toplumun gündeminde.