VARTAN ESTUKYAN

1990 İstanbul doğumlu. Kültür sanat, müzik, insan hakları ve güncel politika haberleri yapıyor. 

Ermenistan'da Altın Kayısı Film Festivali'nin bu yılki onur konuğu Kevin Spacey. Hak savunucuları, aktör hakkındaki taciz davalarını hatırlatarak festival yönetiminin bu seçimini eleştirdi. Agos'un sorularını yanıtlayan festival direktörü Karen Avetisyan ise bu kararı almalarına neden olan etkenin, Spacey'nin başarılı bir aktör olduğunu söylüyor ve yönetimin aldığı bu kararı savunuyor.

Almanya’da sürgünde yaşayan ve bir süredir kanser tedavisi gören gazeteci Celal Başlangıç 3 Mayıs 2024 Cuma günü Köln'de vefat etmişti. Başlangıç için 10 Mayıs Cuma günü Köln'de cenaze töreni düzenlendi.

Bu konuyu işlememe vesile olan ise, gazeteci Vercihan Ziflioğlu’nun, İstanbul’daki Rum toplumunun geleceğine yönelik endişeleri konuşmak üzere, Rum Vakıfları Derneği'nin eski başkanı ve eğitimci Andonis Parizyanos’la yaptığı ve Gazete Duvar’da yayımlanan söyleşisi.

Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, Türkiye’nin belki de en kozmopolit, çok kültürlü şehrinin hafızasını canlı tutmak için yeni bir dijital hafıza projesi geliştirildi.